Jak dzięki niej stworzyć model biznesowy na miarę dzisiejszych czasów i wyzwań? Jak zarządzać wirtualnymi zespołami i cyfrową organizacją? Już dziś spotykamy się po to, by wraz z uznanymi ekspertami i praktykami biznesu odpowiedzieć na te pytania!
[8:55] Biznes i świat po pandemii: co dalej? – dr Witold Jankowski

„Na zeszłorocznym Kongresie zapowiadałem, że tylko technologia może nas uratować. Technologia miała wyzwalać energię i produktywność, rozwiązać wiele naszych problemów. Dziś natomiast możemy powiedzieć, że te problemy nie zostały jeszcze rozwiązane – wręcz przeciwnie, COVID‑19 jeszcze wiele z nich wyostrzył. Natomiast w krótkiej perspektywie technologia już nas uratowała.”

Technologia ma nam dziś pomóc w obniżeniu kosztów prowadzenia biznesu tam, gdzie jest to możliwe – poprzez nowe rozwiązania, nowe modele biznesowe. I dzięki temu ma pomóc we wzroście, rozwoju firmy – i całej gospodarki.

Jak zadłużenie rządów wpłynie na biznes?
W ciągu ostatnich 40 lat zbankrutowało 17 krajów. Okazuje się jednak, że nie ma prostej relacji między długiem danego państwa, a jego bankructwem. Wniosek – jeśli stopa wzrostu gospodarczego jest większa niż stopa oprocentowania długu, to nie powinno być problemu. Dojrzałe gospodarki powinny zatem pozostać spokojne.
Znaczące obecnie zjawiska biznesowe:
1. Przejście z modelu sprzedaży do modelu subskrypcji
2. Wzrost udziału pracy zdalnej

3. Spotkanie „nowego i starego”

Oczywiście starsze technologie są tańsze niż technologie, które wchodzą dopiero na rynek. Ale nie znaczy to, że nie warto się tymi nowymi technologiami interesować!
[8:45] Rozpoczęcie I dnia Kongresu i powitanie uczestników

„Ten, kto stale się uczy, zawsze pozostanie młody”. Redaktor naczelny MIT Sloan Management Review Polska Paweł Górecki zaprosił wszystkich do uczestnictwa w trzeciej już edycji Kongresu.

Joanna Koprowska, redaktorka MIT Sloan Management Review Polska oraz ICAN Management Review, oraz Anna Wieczorek z ICAN Neuroleadership Academy, poprowadzą dla nas dzisiejsze wydarzenie.